דלג על בר עליון
בר עליון
לעמוד הבית

תקצירי נימוקי פרסי "עובד/ת מצטיין" לשנת תשע"א

תקצירי הנימוקים לפרסים – תשע"א

 

 

רן יול – מנהל מתנ"ס אופקים – מנהל מצטיין ארצי

רן מנהל את מתנ"ס אופקים מזה ארבע שנים. הוא מנהיג בעל ערכים ותפיסת עולם, הרואה שליחות בעבודתו כמנהל מתנ"ס בדרום. בתקופה קצרה הצליח רן להוביל את המתנ"ס ממצב של כמעט סגירה למתנ"ס המוביל תכניות, משתף תושבים, זוכה לאמון מצד הרשות המקומית והאוכלוסייה ופועל רבות בתחום החברתי-קהילתי. רן, דמות משמעותית ומרכזית בעיר, מוביל תהליכים אסטרטגיים ייחודיים המערבים את כלל הגורמים הפועלים ביישוב, תוך מיצוב החברה למתנ"סים והמתנ"ס ובלי לוותר על מקומם של שאר הגורמים. תהליך זה מהווה מודל ללמידה בחברה למתנ"סים. רן הוא מנהל המוכיח שעם יוזמה, מחויבות ואמונה בדרך ניתן להפוך את הבלתי יאומן לאפשרי.

 

 

 

שרה דוד – מנהלת לשכת המינהל לניהול קהילתי – עובדת מצטיינת ארצית

שרה, עובדת ותיקה בחברה למתנ"סים, מנהלת את לשכת האגף לניהול קהילתי מזה ארבע וחצי שנים. היא עובדת אחראית ונאמנה, העושה כל מטלה בצורה שלמה ומדויקת, נותנת מזמנה ללא מגבלה ובמסירות רבה. בלשכת המינהל היא ממלאה תפקידים רבים ומגוונים, החל ממנהלת אדמיניסטרטיבית של כל מערך הקורסים וכלה במתן מענה לכל פונה, בין אם הוא עובד החברה או אחד מלקוחותיה. שרה מעורבת בתהליכי העבודה של המינהל ומבצעת את עבודתה מתוך הזדהות עם הארגון, הבנת התחום והמשימה.

 

 

אילן שרפי – מחוז ירושלים: מנהל המינהל הקהילתי רוממה

מזה 14 שנים מנהל אילן את המינהל הקהילתי בשכונה החרדית רוממה. בתקופה זו הנהיג אילן את המינהל הקהילתי למעמד בכורה בעיר, הוביל תכנית הבראה שהביאה לשינוי ולאיזון כלכלי ופיתח תכניות פורצות דרך וחדשניות לציבור החרדי.

אילן בולט באימוץ גישה יזמית, המשלבת רגישות חברתית עם שיקולים כלכליים. בעיניו, התושב אינו רק לקוח לקניית שירותים ופעילויות, אלא שותף מוביל בעיצוב איכות חיי הקהילה והשכונה בכלל.

סגנון מנהיגותו עדין ואנושי, מתחשב ומשתף, והוא מצטיין בקריאת המפה העירונית והשכונתית, תוך רגישות לכל הפלגים בחברה החרדית.

 

רונית דדון – מחוז המרכז: מנהלת מתנ"ס יוספטל בפתח תקווה

פרס המנהלת המצטיינת במחוז המרכז מוענק לרונית דדון על הפגנת מנהיגות קהילתית ברמה גבוהה ועל הובלת תהליכים שהביאו לתוצאות ברמה של שינוי חברתי בשכונה.

12 השנים שבהן רונית מנהלת את המתנ"ס לא עמעמו אצלה את הברק בעיניים ואת חדוות העשייה. רונית מצטיינת ביצירת שיתופי פעולה עם גופים וארגונים שונים ותחת ניהולה הפך המתנ"ס לארגון חברתי וקהילתי מוביל בשכונה ובעיר.

 

אבי חצ'ואל – מחוז הצפון: מנהל המתנ"ס האזורי מטה אשר

אבי מנהל את המתנ"ס האזורי במטה אשר מזה עשר שנים. באמצעות שלוחות, הפרוסות ביישובים, נותן המתנ"ס שבניהולו שירות לכ-22,000 תושבים. אבי הוא מנהל בעל תפיסה חברתית וקהילתית רחבה, הבאה לידי ביטוי במהלכים אסטרטגיים, המובילים לשינוי משמעותי בקהילות השונות. לפיתוח הקהילתי חשיבות עליונה בסדר היום של המתנ"ס, המוביל ליצירת רשתות חברתיות נרחבות בתוך היישובים וביניהם. דגש מיוחד מושם על שירות איכותי, קרבה ללקוח ושיפור מתמיד של השירותים בהתאם למצבים משתנים בקהילה.

 

משה חזות – מחוז חיפה והעמקים: מנהל מתנ"ס נווה יוסף בחיפה

יותר מ-20 שנה ניהל משה חזות את המתנ"ס בשכונת נווה יוסף והביא אותו ממצב של מועדון שכונתי קטן למתנ"ס מרכזי ומשמעותי בעיר, המהווה כתובת לכל נושא חברתי וקהילתי. תחומי העיסוק של המתנ"ס מיועדים לכל שכבות האוכלוסייה, ופועלים בו מיזמים ייחודיים, שהפכו למודלים המיושמים במתנ"סים רבים. משה הציב את המתנ"ס בשדרה הראשונה ברמה הארצית, תוך העלאה משמעותית של דימוי השכונה. כל זאת, תוך שילוב מנצח של ראייה קהילתית-חברתית רחבה והבנה כלכלית.

 

איריס כהן – מחוז הדרום: מנהלת רשת המתנ"סים באילת

בחמש שנות ניהולה מובילה איריס תהליכי התמקצעות ושדרוג בכל תחומי עבודת רשת המתנ"סים בעיר. היום, מהווה הרשת גורם מרכזי, מוביל, מקצועי, משפיע ומחולל תהליכים בעיר ופעולותיה זוכות להערכה רבה מצד התושבים ומצד פרנסי העיר כאחד. איריס רואה בהון האנושי משאב חשוב ומשקיעה בפיתוח הצוות ברמה המקצועית, האישית והחברתית. כחלק מכך, כל אנשי הצוות ברשת נכנסו למסלול לימודים, שבו סיימו תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון וכן הם משתתפים בתכנית לקידום הבריאות. בראייתה החברתית מתייחסת איריס ברגישות מיוחדת לאוכלוסיות המוחלשות בעיר וממשיכה להוביל בהצלחה את המיזם "מלגה לכל ילד".

 

קולט ריימונד – מחוז השרון (לשעבר): מנהלת מתנ"ס פרדס חנה-כרכור

במהלך ארבע שנותיה כמנהלת המתנ"ס ביישוב הצליחה קולט ליצור פריצת דרך בכל הקשור למיצוב המתנ"ס וביסוס חוסנו החברתי והקהילתי. קולט שיקמה ארגון שחווה קשיים מרובים, חיזקה את קשרי הגומלין עם המועצה המקומית, גייסה משאבים והרחיבה את שיתופי הפעולה עם ארגונים אחרים. קולט היא מנהלת יוזמת, בעלת חשיבה יצירתית, שאינה נרתעת מקשיים, בעלת ציפיות גבוהות מעצמה ומצוותה ויכולות מקצועיות מרשימות.

 

  

עינת זינגר-בר – מנהלת תכנית שחף – המינהל לפיתוח משאבים ושיווק

מזה כחמש שנים מנהלת עינת את תכנית שחף – תכנית ייחודית במימון משרד ראש הממשלה. במהלך שנות ניהולה התרחבה התכנית וגדלה, הן מבחינת התקציבים והן מבחינת כוח האדם המעורב בה. בנוסף לכך, עינת מסייעת, במסגרת המינהל, ביחידה למכרזים וביחידה לגיוס משאבים. עינת היא מנהלת יוזמת ומתחדשת, מסורה לעבודתה, בעלת רגישות ומוטיבציה, הזוכה להערכה רבה מצד כל אלה הנמצאים איתה בקשרי עבודה.

 

יפעת נחמיאס – מנהלת מחלקת שכר – מינהל הכספים

את עבודתה במחלקה השכר החלה יפעת לפני כעשור ומזה כשנתיים היא מנהלת את המחלקה. במסגרת עבודתה אחראית יפעת להכנת שכרם של 450 עובדי החברה ועוד כ-2,000 עובדים שעתיים. במהלך השנה האחרונה, עם שובה מחופשת לידה, הובילה היערכות מהירה של המחלקה לטיפול בתהליכי תכנית ההבראה ובעיקר במתן שירות לעובדים שפרשו. יפעת נותנת מענה ברור ומהיר לכל פונה ועושה את עבודתה בסבלנות, ברגישות וביעילות.

 

זהבה אלהרר – מנהלת תכניות שנת שירות – המינהל לפיתוח קהילה

לפני 12 שנה החלה זהבה לרכז את תכנית שנת שירות ונח"ל קהילתי במחוז השרון. לאחר ארבע שנים קיבלה על עצמה לנהל את התכנית ברמה ארצית. מאז גדלה והתרחבה התכנית, נכנסה ליותר יישובים וחברו אליה שותפים רבים. זהבה, עובדת בעלת חזון, המונעת על ידי ערכים חברתיים וקהילתיים, רואה בתכניות שבניהולה משימה לאומית בעלת חשיבות רבה. בזכות עשייתה המבורכת ומחויבותה לנושא הפך השירות הלאומי של החברה למתנ"סים למותג בחברה הישראלית, וכל שנה גדלות הפניות של בני נוער להתקבל למסלול זה, כמו גם הערכתם של הגופים השותפים בתכנית.

עבור לתוכן העמודהחברה למתנ"סים מרכזים קהילתיים בישראל בע"מ - חל"צ