דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון
בר עליון

פירוט פעילויות 30.3

 

להלן תוצג בפניכם פריסת הסדנאות ל-30.3.16 בין השעות 11:00-13:00 

אנו מזמינים אתכם לבחור סדנא אחת מתוך המגוון הרחב שייצרנו עבורכם 

שימו לב מספר המקומות מוגבל בכל סדנא 

 

 

-          התנסות ברכיבת טנדם –עמותת פעול"ה- אופניי טנדם אלו אופניים המיועדים לשני רוכבים או יותר, היושבים זה מאחורי זה ותורמים יחד את הכוח להנעת האופניים. הסדנא תכלול התנסות מעשית ברכיבה ברחבי קיבוץ שפיים .(יש להגיע בלבוש ספורטיבי , נעלי ספורט וכובע ). 

  

-      סדנת מנדלות לפיתוח אישי – אסתי כהן, סדנא מיוחדת להיכרות והתנסות ביצירת מנדלה דרך חוויה שונה של צבע, חומר וצלילים (יש להגיע עם בגדים נוחים שניתן ללכלך) 

  

-        מפגש עם האמנית הפלסטית שרון גלזברג – במפגש תציג האמנית שני פרויקטים שיצרה עם קהילות שונות. היצירות הוצגו במוזיאון פ"ת ומוזיאון עין חרוד. האמנית משוחחת על השקפת עולמה כאמנית ועל המחויבות לפעולה ושינוי ע"י אמנים. מהו תפקיד האמן בקהילה? מה זו אמנות קהילתית ואילו פעולות חברתיות נעשו ע"י אמנים בעבר ובהווה. המפגש ילווה בסדנת אומנות משותפת של האומנית והמשתתפים(יש להגיע עם בגדים נוחים שניתן ללכלך) 

  

-       מפגש עם המשוררת שרי שביט: "ומה יש עוד" – הזדמנות להיפגש עם שירה עכשווית, מודרנית שהיא שירה בגובה העיניים וגם עם סיפור אישי. לדבר על הכוח שבכתיבה, על ההשראה שהסיפורים האישיים שלנו , גם הכואבים שבהם, יכולים להעניק לכותב וגם לאדם הקורא, ונגלה מה עבד יפה בשירים שלנו מבחינה ספרותית. נלמד ששירה יכולה לדבר בגובה העיניים. המפגש ילווה בסדנת התנסות בכתיבה. 

  

-         מפגש מוסיקלי: מזרח תיכון קלאסי – במסגרת המפגש תינתן למשתתפים ההזדמנות להתוודע לכלי הנגינה, המלחינים והיצירות הקלאסיות המעטרות את המוסיקה המזרח תיכונית. המפגש ילווה בסדנת התנסות מעשית ובהאזנה. 

  

-          רוקדים סיפורים – רונית רביב ומנחי ריו אביירטו ישראל, מתי בפעם האחרונה אפשרתם לעצמכם לפגוש אנשים דרך מוסיקה ותנועה, לאפשר לעצמכם להשתחרר, להתחבר, להרגיש טוב לבד וביחד? (יש להגיע בבגדים נוחים( 

 

-          רוקדים סיפורים (לנשים בלבד) – רונית רביב ומנחי ריו אביירטו ישראל, הפנינג המשלב מוסיקה ותנועה בגישת ה- "ריו אביירטו", הדגמה חווייתית ליצירת חיבורים בין אנשים בזמן קצר (יש להגיע בבגדים נוחים). 

  

-        טורניר כדורגל –אריה בניונס, משחק כדורגל על מרחבי הדשא בשפיים. (יש להגיע בבגדי ספורט). 

  

-         כדורשת נשים (לנשים בלבד) רבקה פישמן וליאת גולברי , המשחק הרך והפחות מוכר של הכדורעף (יש להגיע בבגדי ספורט). 

  

-        שבט ציידים לקטים – חגית גפן, תוכנית קרב, החיים בשבט ציידים לקטים בטנזניה, כמראה לתרבות השפע של העולם המערבי – סיפור אישי ותמונות מרהיבות של מסע מרתק. 

  

-       מפגש עם הסופרת איריס ארגמן: "מסע אל המילים" – מסע בעקבות תהליך יצירתו של ספר מגזיר עיתון לסיפור אמיתי. על כתיבתו של הספר: "הדובי של פרד", מאת איריס ארגמן, הקיבוץ המאוחד. (תוכנית קרב) 

  

-     "שעון החול – מסע בזמן" - ביצוע וכתיבה : הגר שמידוב (בתו הבכורה של יוסף שילוח ז"ל)  מופע יחיד בהשראת הספר "קיצור תולדות האנושות", פרשנות אישית מרתקת על התפתחות האנושיות.  

  

-        קסם המגע (לנשים בלבד) – צפונה מילשטיין-  בסדנה נכיר ונתנסה בשלבים השונים בעיסוי. הסדנה בזוגות ומיועדת לנשים בלבד. (יש להגיע בבגדים נוחים). 

  

-       תקשורת טורף ונטרף בסוואנה האפריקאית – יוסי ביידץ, מנהל תחום בעלי חיים ומדריך בכיר לטיולים באפריקה, קרן קרב , מפגש מרתק רצוף צילומים מרהיבים על התקשורת המורכבת בין טורף לנטרף בסוואנה האפריקאית. 

  

-        מצלמים היסטוריה – אורנה בן שטרית, מנהלת תחום אומנות תוכנית קרב. התנסות בסדנת צילום מרתקת המקנה זויות צילום והסתכלות אחרות על חיינו. (יש להביא צילומים מהאלבום המשפחתי הכוללים משהו מהמרחב המקומי וכן יש להצטייד בטלפונים ניידים). 

-        מסע מוסיקלי בזמן מבאך ועד אפריקה - דרורית אליאש מנהלת תחום מוסיקה בתכנית קרב, מזמינה לבחון את הקשר בין באך לאפריקה. הצטרפו למסע סדנאי מוסיקלי מרתק ומיוחד העונה על השאלה דרך, קול תנועה ובעיקר מקצבים של הגוף. 

  

-      אלתור כדרך חיים - סדנת תאטרון – אלעד כהן רכז תחום תיאטרון, תוכנית קרב מזמין אתכם לסדנת תיאטרון קומית בה המשתתפים דרך אלתור וצחוק יתבוננו על עצמם, על החיים שלהם ועל היצירתיות שלהם 

 

-        סדנת אמנות בהנחיית אורית בגדדי, רכזת תוכנית חוש וחומר תוכנית קרב, מזמינה אתכם ליצור ולייצר באמצעות מגוון רחב של חומרים ויצירה ייחודית תוך מסע מרתק,(יש להצטייד בבגדים שניתן ללכלך). 

  

-      "מה בין הצלבנים לבין המוסלמים באפולוניה" – סיור מרתק בהדרכת שרלה טסלר שלנו באפולניה (יש להצטייד בנעליים נוחות ובכובע ). 

 

 

 

 

רישום לסדנאות בקישור :  לחצו כאן

 

 

עבור לתוכן העמודהחברה למתנ"סים מרכזים קהילתיים בישראל בע"מ - חל"צ